Retro prasa

Lektury na majówkę. Świeży numer Pixela z  zawartością retro tym razem w postaci tekstów o Ghostbusters, Sierra vs Lucasarts oraz o remakeach starych produkcji. Jest też solidna zapowiedź imprezy Pixel Heaven 2019 ( już za 2 tygodnie! ) na której pojawi się cała plejada ludzi z branży 8/16-bitowej min. David Fox z Lucasarts, John Hare z Sensible Software czy duet Gary Bracey i Simon Butler z Ocean. Polecam zapoznać się z programem imprezy.

Do prenumeraty Pixela dołączone jest pierwsze wydanie fanowskiego pisma Zin80 traktującego o komputerach z rodziny Sinclaira. W środku 32 strony o grach i sprzęcie min. o Sam Coupe o którym artykułów nigdy za wiele. Całość jest godną pochwały inicjatywą ludzi ze speccy.pl , którzy widać, że mieli serce to wszystko poskładać do kupy. Jeśli miałbym na coś ponarzekać to na papier, który jest za cienki i pismo gnie się na potęgę oraz kiepski warsztat pisarski części artykułów – no cóż da się odczuć, że niektórzy autorzy pierwszy raz pisali dłuższe teksty, ale akurat to częsta przypadłość fanzinów w ogóle.

Jest jeszcze nowy Retro Gamer z okładkowym artykułem o Mortal Kombat gdzie tym razem o produkcji serii opowiada sam Ed Boon. Reszta numeru bez rewelacji ( min. o grach-skradankach, raport z produkcji „Gun” na PS2 ), ale i tak jak zwykle przeczytam od deski do deski