Policyjna opowieść 3

Police Quest 3: The Kindred ukazał się w 1991 roku i należał do nowej fali gier Sierry opartych na interfejsie SCI gdzie komendy wpisywane z klawiatury zastąpiono systemem pont’n’click. Fabuła gry toczyła się wokół tytułowego satanistycznego kultu terroryzującego mieszkańców Lytton i mordując przypadkowe osoby. Jedną z ofiar staje się żona naszego bohatera, która zaatakowana przez kultystę ląduje w szpitalu w stanie krytycznym.

Tym razem główny wątek jest wiec bardziej osobisty i pomiędzy kolejnymi rozdziałami śledztwa obserwujemy Sonnyego Bondsa czuwającego przy żonie w szpitalu. To był dobry ruch ze strony Sierry, który nadał grze większej głębi i ludzkich emocji. Rozgrywka skupiała się na przeszukiwaniu miejsc kolejnych zbrodni i gromadzeniu dowodów przeciwko gangowi kultystów. Pominięto akcenty humorystyczne pchając serię w kierunku mocnego kryminału okraszonego dużą ilością przemocy, a zabawne scenki pozostawiono Larremu i Rogerowi Wilco w Space Quest.

Grafika ewoluowała w kierunku ręcznie rysowanych scenerii po których postacie poruszały się z użyciem techniki rotoskopii co wyraźnie wpłynęło na naturalność ich ruchów. Kolejny krok w kierunku urealnienia gry to okienka ze zbliżeniami digitalizowanych twarzy rozmówców które pojawiały się podczas dialogów ( choć po prawdzie z dość ograniczoną mimiką ). Wszystkie te frykasy w oprawie dostępne były dla posiadaczy PCtów z kartami VGA. Amigowcy nadal oglądali świat Police Quest w 16 kolorach i zmuszeni byli ciągle wachlować dyskietkami podczas przechodzenia do kolejnych lokacji. Jim Walls  wciąż trzymał pieczę nad produkcją chociaż nie miał już tyle swobody twórczej jak poprzednio. Sierra ciągle się rozwijała i z małej rodzinnej firmy stawała się jednym z czołowych amerykańskich deweloperów zatrudniając coraz większy sztab ludzi pracujących równolegle nad kilkoma tytułami. Walls nie potrafił się odnaleźć w tej nowej korporacyjnej rzeczywistości dlatego po ukończeniu prac nad grą odszedł do Tsunami Games założonego przez byłych pracowników Sierry gdzie pracował nad inną policyjną opowieścią zatytułowaną Blue Force.