Eric Chachi na Pixel Heaven

I to się nazywa wiadomość! Podczas tegorocznego Pixel Heaven w Warszawie gościem specjalnym będzie Eric Chahi! Podaję za organizatorem: Przedstawiciel absolutnego światowego topu wśród twórców gier wideo w całej ich historii. Zasłynął przede wszystkim samodzielnym stworzeniem gry Another World.

Tytuł, który ukazał się na Amidze w roku 1991 był nowatorski w wielu aspektach. Ikoniczne intro, sama rozgrywka i zakończenie tworzą spójną historię, wektorowa grafika została wykonana przy wykorzystaniu techniki rotoskopowania, bohater pozbawiony był paska życia czy energii, nie było licznika punktów, a w przygodzie towarzyszyła mu postać kierowana przez komputer.Dzieło Erica wyróżniało się charakterystyczną wizją artystyczną, oryginalną fabułą i użyciem filmowych przerywników. Dziś Another World plasowany jest wśród arcydzieł sztuki interaktywnej. Jako pewną ciekawostkę warto nadmienić, że tytuł w wersji na Amigę zajmował dwie dyskietki 880 kB, co stanowi nieco więcej niż 1,5 megabajta pamięci. To mniej niż współczesne ikonki aplikacji wielkości paznokcia na ekranach smartfonów…Éric Chahi jest zadeklarowanym twórcą niezależnym, który uważa, że różnicę w produkcji gry może zrobić oryginalny pomysł czy niesztampowe podejście do procesu twórczego.W sobotę 11 czerwca na scenie głównej 10. PIXEL HEAVEN 2022 GAMES FESTIVAL & MORE odbędzie się rozmowa z gościem specjalnym na temat całej jego kariery.Éric jest nadal aktywnym twórcą, obecnie zarządza studiem Pixel Reef, którego najnowszą grą jest Paper Beast.

Przedstawiciel absolutnego światowego topu wśród twórców gier wideo w całej ich historii. Zasłynął przede wszystkim samodzielnym stworzeniem gry Another World. Tytuł, który ukazał się na Amidze w roku 1991 był nowatorski w wielu aspektach. Ikoniczne intro, sama rozgrywka i zakończenie tworzą spójną historię, wektorowa grafika została wykonana przy wykorzystaniu techniki rotoskopowania, bohater pozbawiony był paska życia czy energii, nie było licznika punktów, a w przygodzie towarzyszyła mu postać kierowana przez komputer.Dzieło Erica wyróżniało się charakterystyczną wizją artystyczną, oryginalną fabułą i użyciem filmowych przerywników. Dziś Another World plasowany jest wśród arcydzieł sztuki interaktywnej. Jako pewną ciekawostkę warto nadmienić, że tytuł w wersji na Amigę zajmował dwie dyskietki 880 kB, co stanowi nieco więcej niż 1,5 megabajta pamięci. To mniej niż współczesne ikonki aplikacji wielkości paznokcia na ekranach smartfonów…Éric Chahi jest zadeklarowanym twórcą niezależnym, który uważa, że różnicę w produkcji gry może zrobić oryginalny pomysł czy niesztampowe podejście do procesu twórczego.W sobotę 11 czerwca na scenie głównej 10. PIXEL HEAVEN 2022 GAMES FESTIVAL & MORE odbędzie się rozmowa z gościem specjalnym na temat całej jego kariery.Éric jest nadal aktywnym twórcą, obecnie zarządza studiem Pixel Reef, którego najnowszą grą jest Paper Beast.