O MNIE

Nazywam się Marcin Kiendra i jestem dzieckiem elektronicznych lat 80 i 90-tych. Okresu szarzyzny na ulicach, rozświetlanej blaskiem z ekranów telewizorów, kiedy razem z kumplami rozpracowywałem setki gier na Atari, Commodore i Amigę u szczytu ich popularności w Polsce. Na kaseciaku słuchałem Jacksona, kiedy był jeszcze czarny. W moim pokoju na ścianie wisiały plakaty z filmowymi i muzycznymi herosami. Półki wypełniały kasety VHS z lewymi kopiami hitów pokroju Rambo i Commando. Byłem stałym bywalcem  giełdy komputerowej, a nawet miałem krótki okres bycia dumnym handlarzem oprogramowania. Piłem Colę z Pewexu i miałem własnego Walkmana.

Blog „Retrospekcja” założyłem na facebooku we wrześniu 2014 robiąc sobie prezent na 35 urodziny. W maju 2015 pojawił się kolejny projekt pt. „Loading…” czyli program o grach retro na Youtube, który nagrywam razem ze znajomymi wapniakami. Gdzieś po  drodze wyszedłem z inicjatywą „Krakowskie retrospekcje” czyli cyklicznymi imprezami ze starymi komputerami w rolach głównych.  W latach 2015-19 pisałem regularne artykuły do miesięcznika Pixel, oczywiście w tematyce retro. Im dalej w las tym więcej pomysłów przychodzi mi do głowy związanych z wykopaliskami elektronicznej rozrywki.

Ten blog jest poświęcony czasom popkultury 8 i 16 bitów oraz filmom na kasetach video. Minionej erze, którą chcemy zachować w naszych nerdowskich głowach i przekazywać dalej. Zapraszam wszystkich, którzy zapuścili mięśnie piwne, zrzucili owłosienie z głowy i pamiętają jak przewijało się taśmę ołówkiem.