Wojna Gwiazd

Powstaje film dokumentalny opowiadający historię o pojawieniu się serii filmów Star Wars w Polsce. Osobiście bardzo kibicuję temu projektowi. Polecam zapoznać się z tym co planują autorzy

Dwa lata po amerykańskiej premierze, Gwiezdne Wojny po raz pierwszy wyświetlono w Polsce w 30 marca 1979 roku. Polscy widzowie byli daleko od najnowszych doniesień ze świata, ale o istnieniu Odległej Galaktyki przez te dwa lata zdążyli się dowiedzieć ze szczątkowych informacji prasowych. Osiedlowe legendy o czarnym rycerzu z laserowym mieczem i białych pancerzach galaktycznego cesarstwa krążyły pośród oczekiwania na nadchodzący fenomen kina nowej przygody.
„Wojna Gwiazd” to projekt non-profit mający na celu stworzenie filmu dokumentalnego na temat pojawienia się serii Star Wars w Polsce – od pierwszej oficjalnej zapowiedzi audiowizualnej w kraju, czyli odcinku Kroniki Filmowej WDFDiF z 1978 roku do ery lat 90-tych. Pragniemy prześledzić fenomen gwiezdnej sagi na polskim gruncie – m.in. unikatowe polskie plakaty, figurki, wiadomości w prasie. Najważniejszym punktem naszej historii staną się opowieści fanów, którzy pamiętają tamte wyjątkowe czasy.
Nie mamy sponsorów, dofinansowań czy innych źródeł, które wspierają nasz film. Działamy z własnym budżetem i radzimy sobie z produkcją z własnych kieszeni.
Postępy nad projektem można śledzić na facebooku
https://www.facebook.com/pg/wojnagwiazd/about/?ref=page_internal